ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1855179
*
nr 185 5179
Spegel
Förgylld, H.59
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 19:43:43
1
500 kr
20/10 20:09:11
1
650 kr
21/10 13:45:20
2
550 kr
21/10 13:46:39
2
600 kr
21/10 13:47:42
2
650 kr
21/10 13:48:22
2
700 kr
21/10 15:18:27
3
Vinnande bud
21/10 15:43:06
1
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 185 5179
Spegel
Förgylld, H.59
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 19:43:43 | 1 | 500 kr |
20/10 20:09:11 | 1 | 650 kr |
21/10 13:45:20 | 2 | 550 kr |
21/10 13:46:39 | 2 | 600 kr |
21/10 13:47:42 | 2 | 650 kr |
21/10 13:48:22 | 2 | 700 kr |
21/10 15:18:27 | 3 | Vinnande bud |
21/10 15:43:06 | 1 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23